Блог

Зустрівся з заступником міністра Освіти

Минулого тижня освітяни з «Трудової солідарності» провели акцію протесту під Міністерством освіти і науки проти масових порушень трудових прав викладачів навчальних закладів. На акцію приїхали педагоги з усієї України: Тернопільщини та Дніпропетровщини, Київщини та Кіровоградщини. Основні гасла акції: «Ні корупції в освіті!», «Освітяни не раби, мають права», «Ні порушенню трудових прав освітян». Педагоги вимагали зустрічі з Міністром освіти і науки України та розслідування фактів правопорушень у ВНЗ.

Численні «мертві душі» серед працівників і студентів, корупція і тотальне порушення трудових прав, кабальні трудові контракти, репресії та залякування «непокірних» викладачів – ось сумні реалії сьогодення, що ставлять під загрозу майбутнє української освіти та науки.

Викладачі з різних куточків України об’єдналися в Освітянську Фракцію «Трудової солідарності», щоби спільними зусиллями боротися за свої трудові права. Акція під Міносвіти має на меті не лише привернути увагу профільного Міністерства та громадськості до зазначених проблем, головна вимога протестувальників – проведення об’єктивного розслідування по кожній заяві викладачів та притягнення до відповідальності корумпованого керівництва ВНЗ.

На момент акції Міністр освіти і науки Лілія Гриневич перебувала у відрядженні поза межами України, тому з профспілчанами зустрілася перший заступник Міністра Інна Совсун. Освітяни розповіли про плачевну ситуацію з захистом трудових прав викладачів та надали матеріали, що документально підтверджують численні порушення у навчальних закладах. Інна Совсун пообіцяла, що у Міністерстві детально вивчать кожну ситуацію та нададуть відповіді на заяви викладачів у тижневий термін. Перший заступник міністра також пообіцяла долучити представників профспілки до проведення перевірок у навчальних закладах.

Наразі уже є перші результати акції: як повідомили профспілчанам, найближчим часом їм будуть надіслані відповіді від Міносвіти по суті їхніх звернень. У Міністерстві також повідомили, що у Держінспекцію навчальних закладів направлено розпорядження провести розслідування за заявами виладачів у вказаних ВНЗ.

Однак питання участі представників профспілки у проведенні рослідування та формату такої участі залишається відкритим. Профспілчани налаштовані рішуче: «Ми більше восьми років займаємося захистом трудових прав і найголовніше – досягаємо результатів. Ми з власного досвіду знаємо всі «підводні камені» таких перевірок. Тому ми наполягатимемо на безпосередній, а не формальній участі представників профспілки. Тільки так ми зможемо бути впевненими у тому, що рослідування будуть проведені і проведені об’єктивно. Українським законодавством передбачена активна участь і контроль з боку профспілкових представників у проведенні перевірок», — заявив голова «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Нагадаємо, нещодавно освітяни з «Трудової солідарності» провели прес-конференцію «Мертві душі у ВНЗ України. Чия правда, чия кривда та чиї ми діти». Під час заходу викладачі з різних областей України заявили про численні факти корупції та порушення трудових прав у вищих навчальних закладах.