Блог

Центр правової допомоги військовослужбовцям

4 грудня 2014 року у  Кіровограді відбулося відкриття Центру правової допомоги військовослужбовцям при незалежній профспілці «Трудова солідарність». Юристи Центру безкоштовно надаватимуть юридичну допомогу українським військовим: від консультації до супроводу у судах.

«Трудова солідарність» захищає трудові права захисників Вітчизни з першої хвилі мобілізації. На «гарячу лінію» надходить також  чимало звернень з інших питань  ̶  соціального захисту українських військових, отримання документів про участь в АТО. Тому назріла потреба у створенні Центру правової допомоги при профспілці, який буде спеціалізуватися на комплексному вирішенні проблем військовослужбовців.«На жаль, в тилу українських військових і їхні сім’ї часто чекає нова затяжна боротьба – із місцевими чиновниками-бюрократами. До нас часто звертаються бійці АТО із проблемами з отриманням статусу учасника бойових дій, належних їм за законом соціальних гарантій і пільг, зокрема права на виділення земельної ділянки.

Прогалини в українському законодавстві, відсутність механізмів реалізації нових законів, бюрократія та корумпованість чиновників призводять до масового порушення прав військових і їхніх родин. Наш Центр стоятиме на варті прав українських військовослужбовців у всіх сферах і безкоштовно надаватиме потрібну у кожній конкретній ситуації юридичну допомогу», — розповів голова «Трудової  солідарності» Віталій Махинько під час брифінгу у прес-клубі профспілки з нагоди відкриття Центру.

На заході були присутні учасники АТО, представники афганських організацій, міської адміністрації, громадські діячі та журналісти.

Юрист Микола Веретяк конкретизував, як саме працюватиме Центр: «Ми надаватимемо адресну юридичну допомогу. Комусь потрібно лише коротке роз’яснення його прав, порада, куди писати заяву, у складніших випадках ми здійснюватимемо повний юридичний супровід – аж до представництва військовослужбовців чи членів їхніх сімей у суді».

Активісти «Трудової солідарності» також зазначили, що уже в перший день діяльності до Центру за допомогою звернулися двоє військових.

Центр правової допомоги військовослужбовцям запрошує до співпраці волонтерів і військові організації, громадських діячів і засоби масової інформації.

Створений на базі профспілки Центр базуватиметься у Кіровограді, однак отримати юридичну допомогу зможуть жителі всієї України.